zdrava_oslava1

3 jednoduché tipy ako vykúzliť zdravú oslavu

Milujem, keď môžem pripraviť oslavu pre rodinu, alebo priateľov. Ten pocit, keď k nám prídu hostia a ja môžem celú tú hostinu vymyslieť a potom zorganizovať, je vzrušujúci. Už pár dní vopred mi hlavou víria rôzne nápady. S nadšením sa potom púšťam do tvorenia a verím, že si všetci jedlo vychutnajú. Všetko to robím s láskou, radosťou a ľahkosťou. Práca mi ide od ruky aj preto, že mám takého skvelého pomocníka-môjho manžela Jarka.

Určite to poznáte. Rodinné oslavy, či rôzne sviatky a k nim patriace „hodovanie“ máme my Slováci v krvi. Ako však máte zaistiť, aby tá vaša oslava bola zdravá, chutná a všetci z nej mali dobrý pocit? Prezradíme vám naše jednoduché tipy. Keď si ich osvojíte, bude pre vás realizácia zdravej párty hračkou.

1. Stavte na farebnosť

zdrava_oslava1

Nakrájajte rôzne druhy zeleniny na „tyčinky“. Ideálna je farebná paprika, mrkva, či kaleráb. Takto pripravená zelenina poslúži aj ako naberač nátierky, či náhrada pečiva. Dodá vášmu stolu pestrosť, hravosť, no hlavne vám a vašim hosťom potrebné živiny. Keď sme už pri zelenine (niet pochýb, že by na každej zdravej oslave mala hrať prím), doplňte stôl zelenou listovou zeleninou. Hodí sa sem rukola, polníček, či ľadový šalát,… Uvidíte ako vám po nich krásne pretrávi ;-).

2. Niečo zdravé na chlebík, či tortilu

Ideálne sú ľahko stráviteľné, doma pripravené nátierky. Pohrajte sa s fantáziou a vyčarte vždy nejakú inú. Stačí zmeniť korenie, bylinky, či pridať strúhanú mrkvu, cviklu, redkvičku, a nikdy nebudete servírovať to isté. Nápady na rôzne nátierky nájdete tu. Recept na domáce pečivo a tortily nájdete tu.

zdrava_oslava2

3. Zdravé sladkosti

zdrava_oslava3

Na oslavu určite patrí aj niečo sladké. Máte tu viacero možností, no myslite na to, že menej je viac (hlavne pre vašu štíhlu líniu). Zdravú sladkosť vyberajte podľa ročného obdobia ale aj podľa náročnosti prípravy. V teplých dňoch sú vhodné ovocné šaláty, ovocné dezerty s chia semienkami, raw dezerty, ovocné zmrzliny. V chladnejších dňoch zase potešia orechové, či makové koláčiky a bábovky. Deti sa určite potešia mafinom a sušienkam.

Aby bola aj sladká maškrta zdravou, mala by splniť určité pravidlá. Ako už mnohí viete a pečiete podľa nás, naše recepty sú chutné a jednoduché. Cítite sa po nich ľahko a spokojný je aj váš jazýček. Téme zdravého maškrtenia sa podrobne venujeme v našej elektronickej knihe Tajomstvo zdravého maškrtenia. Veríme, že v nej nájdete ďalšie inšpirácie na blížiace sa Veľkonočné sviatky, či rodinné oslavy. Ak našu knihu ešte nemáte, práve teraz k nej môžete získať 2 hodnotné bonusy:

1) Elektronickú kuchárku „TOP recepty“

2) 14 tipov na zdravé raňajky

Prajeme vám krásne chvíle s vašimi blízkymi a so zdravým jedlom 🙂

Aj ja chcem maškrtiť zdravo

 

Dá sa jesť sladké a pritom nepribrať? Áno!

Ako na to sa dozviete v našej elektronickej knihe Tajomstvo zdravého maškrtenia:

Tajomstvo zdravého maškrtenia - kniha