Kvásková orechová bábovka

Kvásková orechová bábovka

Tento receptík som dostala na letáčiku na jednej skvelej akcii pre ženy. Je od „Kváskovanie.sk„. Trochu som si ho prerobila na svoj obraz, a keďže nám výsledok veľmi chutil, tak sa s vami o receptík rada podelím.

Na rozkvas (štartér) potrebujeme:

80g špaldovej celozrnnej múky
100g vlažného rastlinného nesladeného mlieka (ak kupujete tak ideálne v BIO kvalite a nesladené)
1 lyžicu kvásku (ja mám ražný)
Všetky suroviny dobre premiešame a necháme prekvasiť 1-2 hodiny (ja som nechala cca 1,5 hodiny pod igelitom v zatvorenej rúre, mimo prievan). Že sa kvások naštartoval, vidíme podľa bubliniek.

Potom pridáme:

90g mletých vlašských orechov
40g polohrubej špaldovej celozrnnej múky
50g bielej špaldovej hladkej múky
(kľudne dajte 90g orechov a 90g celozrnnej špaldovej hladkej múky)
100ml oleja
140g trstinového cukru
lyžičku pravej vanilky
4 vajcia

Kvásková orechová bábovka

Kvásková orechová bábovka

Postup:

Vajcia, cukor a olej si vymiešame, potom pridáme všetky suroviny aj s rozkvasom a vymiešame hustejšie cesto bez hrudiek. Prikryjeme sáčkom a necháme 1 hodinu postáť (opäť v rúre).

Ja som použila silikónovú formu na bábovku, čiže som ju nevymazávala . Cesto nalejeme do formy a zakryté necháme finálne prekvasiť 1 hodinu. Keď vidíme na povrchu cesta bublinky, môže ísť bábovka do rúry. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 stupňov cca 50 minút. Urobíme test špajľou, či je bábovka upečená.

Rozhodne vyskúšajte a napíšte nám ako ste si pochutili 😉

Chcete viac receptov z kvásku? Nájdete ich napríkladu tu:

kvaskovanie-300x300.png

Recepty a články na Váš e-mail

  • Stlačením tlačítka súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Vaše osobné údaje (meno a emailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre získanie prístupu k materiálom zadarmo a k ďalším novinkám. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo "Odhlásiť sa" v každom zaslanom e-maily. Zásady ochrany osobných údajov

Formulář se odesílá, počkejte prosím...