Happy-New-Year

Zdravý štart do nového roka je dôležitý

Mnohí z vás ste čítali našu knihu „Tajomstvo zdravého maškrtenia“ a tak sa vám počas sviatkov podarilo vyhnúť všetkým vianočným nástrahám. Veríme, že k sviatočnej pohode prispel aj náš článok „Tajomstvo zdravých a veselých Vianoc“ . Predpokladáme teda, že štart do nového roka zvládnete v zdraví, pohode a plní energie. Že nie? Tak pre tých z vás, ktorí ste sa ešte zo sviatočného módu neprepli, tu máme pár tipov ako to napraviť. Vašou prioritou by malo byť naštartovanie zdravého životného štýlu. Pekne postupne a natrvalo. Uvidíte že to prinesie vytúžené ovocie v podobe pevného zdravia aj pozadia ;-).

Čím skôr s ozdravením jedálnička začnete, tým vyššia je pravdepodobnosť že sa vyhnete klasickej „chorobe z prejedenia a nedostatku správnej výživy“ a tou nie je len nadváha ako si myslíte, ale aj novoročné prechladnutia, chrípky, či iné zdravotné problémy.

Ako teda začať?

V prvom rade – sviatky skončili, je na čase nabehnúť na svoj bežný režim. Ak ste však počas voľných dní viac povolili a dopriali si všetko „čo vám hrdlo ráčilo“, bežný režim vás veru nespasí. Treba začať pre seba robiť niečo navyše a začleniť to do svojho života tak, aby sa to stalo jeho pevnou súčasťou.

Máme pre vás 6 jednoduchých tipov na začiatok.

Keď ich všetky poctivo dodržíte, prvé výsledky si môžete vychutnať už o 14 dní.

  • Koniec ležaniu pred telkou s dobrotami pred sebou. Začnite sa hýbať a jesť zdravé jedlo.
  • Naštartujte metabolizmus aj pomocou pitného režimu. Vaše telo túži po očiste, tak mu ju doprajte. Viac o pitnom režime sa dočítate v článku: “Piť sa oplatí”.
  • Každé jedlo počas dňa doplňte o veľkú porciu zeleniny. Je to jednoduché. Zelenina na vašom tanieri nesmie chýbať. Vhodná je aj kyslá kapusta priamo zo suda (v surovom stave).
  • Ovocie áno, ale iba doobeda.
  • Vláknina pomôže prečistiť vaše črevá. Jej zdrojom by však mali byť hlavne: zelenina, ovocie a prirodzené potraviny (celozrnné obilniny, strukoviny, prípadne kváskový chlebík…).
  • Recept na ranný detoxikačný nápoj nájdete tu.

Ste síce rozhodnutá, ale neviete ako a kde začať?

Viete, že si s tým všetkým sama nedáte rady a potrebujete nad sebou „bič“? Poďme teda do toho SPOLU. Prihláste sa do Výživového poradenstva ONLINE, naučte sa správne jesť a nechajte si denne skontrolovať svoj jedálniček. Pre svoje budúce štíhle JA kliknite sem.

 

facebook_cover-online_poradenstvo-828x315

 

Recepty a články na Váš e-mail

  • Stlačením tlačítka súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Vaše osobné údaje (meno a emailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre získanie prístupu k materiálom zadarmo a k ďalším novinkám. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo "Odhlásiť sa" v každom zaslanom e-maily. Zásady ochrany osobných údajov

Formulář se odesílá, počkejte prosím...