Zdravý štart do nového roka je dôležitý

Zdravý štart do nového roka je dôležitý

(článok aktualizovaný 2. 1. 2019)

Mnohí z vás ste čítali moju knihu „Tajomstvo zdravého maškrtenia“ a tak sa vám počas sviatkov podarilo vyhnúť všetkým vianočným nástrahám. Verím, že k sviatočnej pohode prispel aj môj článok „Tajomstvo zdravých a veselých Vianoc“ . Predpokladám teda, že štart do nového roka zvládate v zdraví, pohode a plní energie. Že nie? Tak pre tých z vás, ktorí ste sa ešte zo sviatočného módu neprepli, tu mám pár tipov ako to napraviť. Vašou prioritou by malo byť naštartovanie zdravého životného štýlu. Pekne postupne a natrvalo. Uvidíte že to prinesie vytúžené ovocie v podobe pevného zdravia aj pozadia ;-).

Zabudnite na drastické diéty

a začnite zdravo jesť.

Čím skôr s ozdravením jedálnička začnete, tým vyššia je pravdepodobnosť že sa vyhnete klasickej „chorobe z prejedenia a nedostatku správnej výživy“ a tou nie je len nadváha ako si myslíte, ale aj novoročné prechladnutia, chrípky, či iné zdravotné problémy.

Ako teda začať?

V prvom rade – sviatky skončili, je na čase nabehnúť na svoj bežný režim. Ak ste však počas voľných dní viac povolili a dopriali si všetko, „čo vám hrdlo ráčilo“, bežný režim vás veru nespasí. Treba začať pre seba robiť niečo navyše a začleniť to do svojho života tak, aby sa to stalo jeho pevnou súčasťou. Už teraz vám hovorím, zabudnite na drastické diéty a začnite zdravo jesť. Jedine tým, že začnete meniť svoje stravovacie a pohybové návyky a zmeníte postupne celý svoj životný štýl, dosiahnete vytúžený cieľ. A ešte jedna malá, ale zásadná rada. Robte to s radosťou a ľahkosťou, užívajte si tú cestu, len tak sa vám podarí doraziť do cieľa 😉

 

8 jednoduchých tipov ako sa zresetovať po sviatkoch:

Keď ich všetky poctivo dodržíte, prvé výsledky si môžete vychutnať už o 14 dní.

  • Koniec ležaniu pred telkou s dobrotami pred sebou. Začnite sa hýbať a jesť zdravé jedlo.
  • Každé jedlo počas dňa doplňte o veľkú porciu zeleniny. Je to jednoduché. Zelenina na vašom tanieri nesmie chýbať. Vhodná je aj kyslá kapusta priamo zo suda (v surovom stave).
  • Ovocie áno, ale iba doobeda 
  • Vláknina pomôže prečistiť vaše črevá. Jej zdrojom by však mali byť hlavne: zelenina, ovocie a prirodzené potraviny (celozrnné obilniny, strukoviny, prípadne kváskový chlebík…).
  • Držte sa zásad "ZDRAVÉHO TANIERA"
  • Pridajte akýkoľvek druh pohybu, čo vám robí radosť.
  • Dbajte na správny pitný režim.
  • Jedzte pravidelne a nevynechávajte raňajky.

Ste síce rozhodnutá, ale neviete ako a kde začať?

Viete, že si s tým všetkým sama nedáte rady a potrebujete nad sebou „bič“? Poďme teda do toho SPOLU. Prihláste sa do Výživového poradenstva ONLINE, naučte sa správne jesť a nechajte si denne skontrolovať svoj jedálniček. Pre svoje budúce štíhle JA kliknite sem.

Výživové poradenstvo ONLINE:

facebook_cover-online_poradenstvo-828x315

 

Dá sa jesť sladké a pritom nepribrať? Áno!

Ako na to sa dozviete v našej elektronickej knihe Tajomstvo zdravého maškrtenia:

Tajomstvo zdravého maškrtenia - kniha