zelenina

Jedálniček All Inclusive

Mnohí z vás sa chystáte na dovolenku. Nuž a častou otázkou „chudnúcich“ dovolenkárov je: „Čo jesť?“. V tomto článku sa budem venovať dovolenkovej strave a la All Inclusive. Mám pre vás pár tipov ako tento tip stravovania prežiť a pritom nepribrať. Moje rady znejú:

  • Nezjedzte hneď všetko čo uvidíte na švédskych stoloch:-). Dovolenka predsa len pár dní trvá a jedlá sa budú aj opakovať. O nič neprídete, takže môžete degustovať každý deň novú špecialitu.
  • Naberte si vždy zeleninu aspoň na polovicu taniera. Zo zeleniny určite nepriberiete, zaplní vás a zmierni chute na nezdravé pokušenia.
  • Ak už neodoláte lákavým prímorským dezertom, zjedzte ich čo najmenší možný počet a to vždy iba doobeda.
  • Jedzte iba vtedy keď ste hladní. Počas dovolenky mnohí z nás nemáme taký energetický výdaj ako počas pracovných dní, takže aj hlad by ste mali pociťovať menej často. Všímajte si viac svoje telo než ďalšie a ďalšie stravovacie možnosti, ktoré sa na vás hrnú 🙂
  • Na väčšine All Inclusive dovoleniek je výber jedla taký veľký, že by nemal byť absolútne žiadny problém si vybrať potraviny, ktoré vás zdravo zasýtia a nepriberiete z nich.

Všetko je to o vašom prístupe k jedlu a v konečnom dôsledku k sebe. Vážte si seba natoľko, aby ste nemuseli vážiť viac :-).

snehuliaky

zelenina

Stiahnite si vzorový jedálniček na 3 dni a vyhnite sa priberaniu nielen na dovolenke: