plant-640x480

Vedomé stravovanie

Táto stránka nie je iba o chudnutí ako takom. Mať štíhle telo je fajn,  ale byť zdravý a uvedomelý človek je to, o čo nám tu ide. Každý kúsok potravy, ktorý vložíme do úst sa stáva našou súčasťou. Je rozdiel, či človek zje prechemizovaný výrobok potravinárskeho priemyslu, alebo jednoduchý, prírodný produkt (ideálne čo najmenej spracovaný). Je rozdiel medzi bezmyšlienkovitým prežúvaním čipsov pri televízii a uvedomelým jedením konkrétneho jedla pre konkrétny účel.

salat-640x480

Prídete z posilňovne a dáte si proteínový nápoj? Je to  v poriadku. Chcete očistiť svoje telo, tak použijete zeleninové šťavy? Skvelé. Potrebujete energiu na tvrdú prácu a uvaríte si mäso? Nie je problém. Ale jesť len preto, že „máme na niečo chuť“, alebo „sa nudíme“ nie je úplne zdravé. Práve preto sme aj my začali používať pojem „Vedomé stravovanie“.

Buďme si vedomí toho čo jeme, prečo to jeme a ako to bude vplývať na naše telo, myseľ, zdravie. Získajme čo najviac informácií o potravine ešte predtým, než si ju zakúpime. Robme vedomé rozhodnutia v obchodoch, pri varení, v každodennom živote. Žime vedome zdravo! To je naše tajomstvo chudnutia 🙂

Viac informácií o vedomom stravovaní vám budeme prinášať na našich stránkach.

Jana a Jaroslav Nehajovci

Dá sa jesť sladké a pritom nepribrať? Áno!

Ako na to sa dozviete v našej elektronickej knihe Tajomstvo zdravého maškrtenia:

Tajomstvo zdravého maškrtenia - kniha