Liečivá miso polievka

Liečivá miso polievka

S blížiacou sa jeseňou pribúda aj ochorení ako je nádcha či kašeľ. Pri nich veľmi pomáha liečivá miso polievka. Ak nemáte všetky suroviny, nezúfajte. Základom polievky, ktorá pomáha na dýchacie cesty je biela zelenina. Podľa čínskej medicíny nám táto pomáha podporiť element kov (pľúca + hrubé črevo). Je tiež fajn, keď k uvarenej bielej zelenine pridáte aj kari, ktoré tiež podporuje tento element.

Veci ako čierna soľ, lotosový koreň či hatomugi sú bonusom. My sme ich do polievky pridali preto, aby sme znásobili ich liečivý efekt. Čierna soľ a lotosový koreň pomáhajú pri odlhlieňovaní a sú naozaj veľmi liečivé. Podobne aj hatomugi. Je to obilnina, ktorá je veľmi liečivá a pomáha práve pri ťažkostiach ako je chrípka či kašeľ. Miso pasta je skvelá vec. Okrem toho, že je to perfektné dochucovadlo, tak je aj zdrojom mnohých minerálov. Je preto dobré ju dávať do polievky (či akéhokoľvek jedla) až po ukončení varenia. Poďme teda na to.

Potrebujeme (cca 3-4 porcie):

1 cibuľu
1 petržlen
1/2 zeleru
kúsok karfiolu
malú hrsť hatomugi
olej
soľ bielu (morskú alebo himalájsku)
čiernu soľ Kala Namak (čierna himalájska soľ)
kari
koriander
petržlenovú vňať
1 plátok sušeného lotosového koreňa
miso pastu

Postup:

Cibuľu pokrájame na malé kúsky a dáme restovať na oleji. Posolíme bielou soľou. Postupne pridávame nakrájanú aj ďaľšiu zeleninu, ktorú chvíľu restujeme. Pridáme kari a koriander a ešte chvíľu restujeme. Zeleninu zalejeme horúcou vodou a varíme. Pridáme hatomugi, petržlenovú vňať a cca pol lyžičky čiernej soli. Čierna soľ má takú zvláštnu vajíčkovú vôňu. Nezľaknite sa jej. Je veľmi liečivá.

Varíme až do uvarenia všetkej zeleniny a hatomugi. Potom polievku odstavíme a rozmiešame v nej trochu miso pasty. Na toto množstvo cca 1 polievkovú lyžicu. Miso pasta je tiež veľmi liečivá potravina, ktorá polievku príjemne dochutí a pridá aj trochu slanej chute.

Liečivá miso polievka

Liečivá miso polievka

Recepty a články na Váš e-mail

  • Stlačením tlačítka súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Vaše osobné údaje (meno a emailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre získanie prístupu k materiálom zadarmo a k ďalším novinkám. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo "Odhlásiť sa" v každom zaslanom e-maily. Zásady ochrany osobných údajov

Formulář se odesílá, počkejte prosím...