Quiche - slaný koláč

Quiche (slaný koláč)

Na formu s priemerom 26 cm potrebujeme:

Cesto:

200g hladkej špaldovej celozrnnej múky
100g masla
1/2 čajovej lyžičky soli
5 PL vody

Quiche - slaný koláč

Quiche – slaný koláč

Náplň:

Polovička póru
125g šampiňónov
1 sójová smotana Provamel
3 vajcia
100g strúhaného ementálu
60g syra balkánskeho typu
olivy
himalájska soľ Cereus – Provance
morská soľ
maslo a múka na vymastenie a vysypanie formy

Quiche - slaný koláč

Quiche – slaný koláč

Postup:

Suroviny vymiešane na krehké cesto, zabalíme do alobalu a necháme hodinu stáť v chlade. Pokrájaný pór a šampiňóny orestujeme na olivovom oleji, osolíme a necháme vychladnúť. Vajcia, smotanu a himalájsku soľ vyšľaháme v miske. Pridáme postrúhaný ementál a nalámeme balkánsky syr. Všetko spolu premiešame.

Rúru vyhrejeme na 200 stupňov. Cesto rozvaľkáme cca na hrúbku 4 milimetre a vyložíme ním dno a boky vymastenej a múkou vysypanej formy. Cesto popicháme vidličkou. Na cesto navrstvíme pór s hubami a poukladáme olivy. Opatrne zalejeme smotanovou zmesou.

Pečieme vo vyhriatej rúre na 2 priečke od spodu cca 30 minút.

Quiche - slaný koláč

Quiche – slaný koláč

 

 

Recepty a články na Váš e-mail

  • Stlačením tlačítka súhlasíte so spracovaním osobných údajov. Vaše osobné údaje (meno a emailová adresa) sú u nás v bezpečí a budeme ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Stlačením tlačidla vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre získanie prístupu k materiálom zadarmo a k ďalším novinkám. Svoj súhlas môžete kedykoľvek odvolať kliknutím na tlačidlo "Odhlásiť sa" v každom zaslanom e-maily. Zásady ochrany osobných údajov

Formulář se odesílá, počkejte prosím...